List do warszawskiej szkoły

Samorząd Uczniowski otrzymał list od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Warszawie, której również patronuje Stefan Żeromski. W warszawskiej szkole rozpoczęto projekt „Uczniowie Pana Stefana AKADEMIA MĄDRYCH DZIECI”.

Co miesiąc klasy wykonują nowe zadanie związane z patronem szkoły. Jednym z tych zadań było nawiązanie kontaktu z innymi szkołami im. Stefana Żeromskiego. Uczniowie poprosili nasz samorząd o przesłanie im widokówki z Poznaniem oraz informacji o ewentualnych związkach pisarza z naszym miastem. Samorząd wywiązał się z zadania, przesłał nie jedną a parę widokówek, magnes z rogalem świętomarcińskim i torbę z wizerunkami symboli naszego miasta. Poinformowaliśmy warszawskich uczniów, że w Poznaniu jest ulica poświęcona naszemu patronowi. Wspomnieliśmy także o tym, że dawniej, dopóki żyła córka naszego patrona – Pani Monika Żeromska, Samorząd Uczniowski korespondował z nią.

Agnieszka Garczarczyk