O przesławnej gali wręczenia STEFANÓW 2021 i jak do niej doszło.

Zaiste dni wiele minęło od ostatniego mego wpisu w kronice. A bo i czasy straszne nastały, monstrum, Pandemią zwane, w naszym szacownym grodzie się zagnieździło. Dni i miesiące mijały, a monstrum pokonać się nie udawało. Wielu śmiałków, w przyłbice odzianych, przemierzało ulice naszego grodu gotowych by stoczyć bój z owym straszydłem. I na nic. Aż nastał dzień, w którym zacna grupa magów eliksir takowyż wymyśliła, co jak go się w rękę wkłuje to monstrum Pandemie ma odstraszyć. I tak za sprawą owego magicznego eliksiru po czasie długim brać szkolna w mury naszej Alma Mater powrócić mogła. Jednakowoż zmiany monstrum w naszej szkole poczyniło. Uczniowie i pedagodzy, aby ich owa Pandemia nie rozpoznała, zamaskowani szkolne korytarze przemierzają, a mnie skromnego skrybę do nowej komnaty nr 210 los rzucił.  Aliści by się potworowi nie dać brać szkolna uroczystość przygotowała. I tak dnia 14 miesiąca 10 Anno Domini 2021 przyszło mi być obecnym na gali STEFANY 2021. Ani chybi uroczystość ta królów godna była, a zgromadziła brać szkolną i panteon oświaty z naszej Alma Mater. Młodzież owa głosowanie miedzy sobą poczyniła, a na podstawie jego nagrody STEFANÓW wręczyła, a były to:

1. PETARDA ZDALNEGO NAUCZANIA dla Pani Małgorzaty Dynowskiej

2. DOBRY DUCH ŚWIETLICY dla Pana Hassana Bali

3. POMOCNA DŁOŃ dla Pani Marii Borkowskiej

4. SIŁA SPOKOJU dla Pani Ewy Adamskiej

5. GENIALNY TŁUMACZ RZECZY TRUDNYCH dla Pani Elżbiety Kujath

6. POTĘGA HUMORU dla Pani Joanny Budzińskiej i Pana Piotra Wojcińskiego

7. DOBRY ORGANIZATOR dla Pani Anny Pietrzak

8. MISTRZ SZKOLNEJ DYSCYPLINY dla Pani Dyrektor Magdaleny Kubicy

9. CZŁOWIEK DO ZADAŃ SPECJALNYCH dla Pana Eugeniusza Ratajczaka

A i nagroda dla mnie, skromnego skryby, się znalazła i w moje ręce zacny tytuł trafił – TYTANA WIEDZY.

Pedagodzy dyplomy uzyskali, jak również statuetki STEFANÓW ani chybi mistrzowską ręką wykonane. O wielka to była uroczystość, a uświetniły ją jeszcze przewspaniałe występy tancerzy  (Amelii Chomycz i Marcela), a także zaiste ekstraordynaryjny występ uczennic z klasy VIIc i VIIIc, przy udziale szaleńczym Pani Małgorzaty Dynowskiej. Wszystko to spisuję ku potomności, licząc, że za rok STEFANY powrócą, a monstrum Pandemia zniknie.

Skromny skryba,
 na uchodźstwie w komnacie 210