Spotkanie autorskie z Panią Joanną Jagiełło

5 grudnia w naszej szkole gościła p. Joanna Jagiełło, którą przywitała p. Dyrektor Violetta Nowak. Pani Jagiełło jest  autorką wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Kilka jej powieści zostało nominowanych do nagród Polskiej Sekcji IBBY. „Jak ziarnka piasku” otrzymała nagrodę Książka Roku 2018 i została wpisana na listę White Ravens 2018.

Uczniowie z wielkim  zainteresowaniem słuchali p. Joanny, która opowiadała jak rozpoczęła się droga z pisarstwem i jak trudne były jej początki. „Spotkanie świąteczne” było tematem naszego spotkania, na które dzieci czekały z  niecierpliwością. Autorka rozpoczęła od opowiadania o św. Mikołaju. Pisarka odnosiła się do  swojej książki opowiadała o Świętym Mikołaju, a także o Wieczorze pełnych Cudów.
Ze strony uczniów padło wiele ciekawych pytań dotyczących książek autorki oraz samego procesu pisania, na które pisarka bardzo chętnie odpowiadała. Na zakończenie spotkania rozdała pamiątkowe autografy.

Urszula Kosicka