Witajcie na Ranczu w Dolinie

W dniu 14 czerwca 2022 uczniowie z klasy IIa i IIb wybrali się na wycieczkę, której miejscem docelowym było Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo w Dolinie” w miejscowości Dąbrówka Kościelna położonej w samym środku Puszczy Zielonka. Wszystkie obiekty gospodarstwa wybudowane z drewna stanowiły bardzo ciekawą architekturę jakże inną od tej, w której przebywają, na co dzień dzieci.
Po przyjeździe zostaliśmy podzieleni na grupy, z których jedna wzięła udział w warsztatach garncarskich, podczas których dzieci formowały naczynia z gliny na kole garncarskim, co wymagało dużego skupienia i wyobraźni, ale przede wszystkim były fantastyczną zabawą, dzięki której uczniowie nabywali praktycznych umiejętności. Natomiast druga grupa przygotowywała do wypieku bułeczki, bez ulepszaczy i sztucznych dodatków, które później oczywiście mogliśmy zjeść z apetytem. Własnoręcznie przygotowane bułeczki smakują najlepiej. Samo zdrowie – sama natura!
Dodatkowe atrakcje, z których do woli korzystali uczestnicy wycieczki, oczywiście po wykonaniu swoich zadań; to były urządzenia i boisko na placu zabaw. Dzieci mogły też zobaczyć takie zwierzęta jak kozy, króliki czy owce.
Kameralna atmosfera i sielski charakter rancza, które znajduje się na uboczu wśród lasów i stawów, są wymarzonym miejscem na spędzenie czasu z kolegami, wyciszeniu się, czy zregenerowaniu.
Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone wracały do domu drzemiąc w autokarze.

E. Przybył, D.Zarzycka
A OTO FOTORELACJA - ZAPRASZAMY!!!