Wycieczka klas I do gospodarstwa agroturystycznego

31 maja w ramach prezentu na Dzień Dziecka uczniowie z klasy 1a, 1b oraz 1c pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Stara Chata u Kowola” w Kluczewie, miejscowości położonej w powiecie wolsztyńskim, w pobliżu Przemęckiego Parku Krajobrazowego. W „Chacie u Kowola” przywitano nas słodkim rogalikiem. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się jak wygląda życie na wsi. Dużym entuzjazmem dzieci zostało przyjęte spotkane ze zwierzętami gospodarskimi (koza, świnia, krowa, owca, królik), które można było pogłaskać i nakarmić. Dzieci miały okazję zobaczyć jak hoduje i pielęgnuje się zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią, w jakich warunkach żyją. Niektóre dzieci próbowały nawet wydoić krowę. Dzieci mogły pobawić się zabawkami, którymi bawili się ich dziadkowie. Dowiedziały się w jaki sposób wyrabia się masło, zobaczyły kuźnię, w której poznały pracę kowala oraz jak powstaje podkowa. Wykutą podkowę dzieci zabrały do szkoły na pamiątkę. Wysłuchały też  koncertu kowala na dwa młotki. Uczniowie mieli możliwość prasowania żelazkiem na duszę. Wszyscy mogliśmy przejechać się bryczką po malowniczej okolicy. Na koniec pobytu w „Chacie u Kowola” piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem. Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi do szkoły.

Kornelia Krajewska