Akademia Folkloru - nauka tańca ludowego

Szkoła Podstawowa nr 87 w Poznaniu znalazła się wśród pięciu poznańskich szkół, z którymi Zespół Tańca Ludowego „Poligrodzianie” nawiązał współpracę na najbliższy rok.

Pod koniec września szkoła gościła wyjątkowych młodych tancerzy i muzyków, członków Zespołu Tańca Ludowego. Krótki koncert promował cykl bezpłatnych zajęć tanecznych i umuzykalniających dla uczniów z klas I-III, w ramach projektu Akademia Folkloru. Dzięki współpracy uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich pasji tanecznych z utytułowanym zespołem, a także wezmą udział we wspólnym koncercie.

Zajęcia edukacyjno-artystyczne będą odbywały się w ramach zajęć pozalekcyjnych. Obejmą one m. in. przekazanie wiedzy dotyczącej polskiej kultury ludowej, kładąc nacisk na dziedzictwo kulturowe Regionu Wielkopolski, nauczanie poszczególnych figur i układów choreograficznych, rozwijanie poczucia rytmu i estetyki ciała, naukę podstawowych technik tanecznych i wokalnych oraz zajęcia teatralne.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę związaną z Zespołem Tańca Ludowego „Poligrodzianie”. Najzdolniejsi adepci Akademii będą mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności w Zespole Folklorystycznym „Mali Poligrodzianie”. Proces ten przygotowuje młodych artystów do działalności artystycznej w Zespole Tańca Ludowego „Poligrodzianie”.