Czerwiec w klasie 1c

W czerwcu w naszej klasie dużo się działo!

1 czerwca obchodziliśmy klasowy dzień dziecka od samego rana czekały na nas słodkie niespodzianki i pączki. Po południu bawiliśmy się na dworze oraz ozdobiliśmy płytę boiska szkolnego naszymi imionami i rysunkami, aby cieszyły oko naszych kolegów i nauczycieli. Bardzo dziękujemy naszym kochanym rodzicom za te słodkie upominki!

Następnego dnia uczestniczyliśmy w akcji "My, nie gryziemy” na temat bezpiecznej komunikacji człowieka z psem z Fundacji Ewy Naworol. Nauczyliśmy się jak obchodzić się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, obejrzeliśmy ciekawe filmy oraz ćwiczyliśmy obronną pozycję “żółwia”. Ochotnicy mogli dać przysmak pieskom na wskazaną komendę.

Kolejnego dnia odbył się dzień bez plecaka. Przyszliśmy do szkoły z walizkami, torbami, pojemnikami na ciasto oraz workami. Mogliśmy się spakować w to, co przyszło nam tylko do głowy. Było bardzo zabawnie. Tydzień później oglądaliśmy pocztówki z innych krajów i miejscowości. Uczyliśmy się pisać i adresować kartki do naszych bliskich. To było ciekawe, ale na ten moment jeszcze trochę trudne.

W czerwcu wspólnie próbujemy warzyw i owoców z naszych ogrodów oraz działek. Jesteśmy gotowi na nowe doznania smakowe. Do tej pory próbowaliśmy poziomki, truskawki agrest i porzeczki, a jeszcze wiele przed nami.