Dzień z wychowawcą w klasie 6b

Dzisiejszy Dzień z Wychowawcą minął pod znakiem sprzątania, prac kreatywno – plastycznych i zabaw.

Wszyscy przybyli uczniowie zgodnie w harmonii posprzątali klasę przed wakacjami. Potem wykonali plakat na temat – Moje Marzenia. W pracach Ukraińskich dzieci dominował motyw powrotu do ziemi ojczystej, choć niektórzy wykazali się zabawnym pomysłem – marząc o Capibarze lub terrarium:}. Odwiedziła nas tez Pani Vicedyrektor Anna Kisiołek z informacjami o Bezpiecznym zachowaniu w czasie wakacji życząc udanego czasu i wspaniałego odpoczynku. Na koniec zagraliśmy wszyscy w grę planszową  „Osadnicy z Catanu” – to wspaniała przygoda, w której trzeba kształcić myślenie strategiczne, współpracę z innymi, uważnego analizowania tego co dzieje się na planszy i  umiejętności podejmowania decyzji oraz  ponoszenia odpowiedzialności..... Panowanie nad emocjami pozwala realizować obrane cele. Uczniowie zrozumieli, że jeśli wygrywasz, wiesz, że wygrało się dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom oraz wiedzy płynącej z doświadczeń i decyzji innych uczestników gry. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo blisko zwycięstwa zabrakło odrobiny szczęścia.

Następnym razem będzie lepiej, przecież zdobyło się doświadczenie, a ono procentuje.