Innowacyjna lekcja polskiego w klasie 5a

Jak napisać instrukcję i jak zredagować opis – to temat zajęć z języka polskiego, który został zrealizowany w niekonwencjonalny sposób. Uczniowie wykonywali ozdoby wielkanocne z włóczki (kurczaki i baranki) zgodnie z poleceniami nauczyciela krok po kroku. Dzięki temu świetnie się bawili i poczuli satysfakcję ze swojej pracy ręcznej. Kurczaki i baranki naprawdę okazały się pięknymi dziełami sztuki, które dostarczyły wiele radości autorom prac. Wartością dodaną było to, że uczniowie wiedzieli jak samemu napisać instrukcję, bo wystarczyło sobie przypomnieć co robili po kolei, a swoje działania zapisać w punktach.

Dzieciaki wyrażając podziw i zachwyt dla swoich prac umiały zredagować opis samodzielnie wykonanej ozdoby  wielkanocnej. Dzięki  tego typu lekcji uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę i utrwalili umiejętności, ale mieli okazję rozwijać tzw. kompetencje miękkie takie jak: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, kreatywność.

Barbara Zonkó