Lekcja języka polskiego dla cudzoziemców w praktyce

W naszej szkole odbywają się od początku roku szkolnego dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców, których mamy w różnych klasach. W ramach tych zajęć uczniowie z Ukrainy i Białorusi poznają nie tylko zawiłą gramatykę języka polskiego i nowe słownictwo z różnych dziedzin życia, ale mają okazję zapoznać się także z historią naszego miasta. Jakiś czas temu uczący się u nas cudzoziemcy mieli okazję odwiedzić Zamek Przemysła w samym sercu Poznania i podziwiać zimową panoramę stolicy Wielkopolski przy okazji utrwalić słownictwo związane z turystyką i historią.  Zamek ten przecież był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. W 1493 r. wielki mistrz krzyżacki Hans von Tieffen złożył tu królowi Polski hołd lenny. Po zwiedzaniu przyszedł czas na zastosowanie w praktyce słownictwa związanego z zamawianiem dania w restauracji.

Zapraszam do obejrzenia galerii.

Barbara Zonkó