Czy wiecie, że w Poznaniu istnieje Niewidzialna Uliczka?

Klasa 6b dnia 21.06.2022 roku trafiła na Niewidzialną Uliczkę w Poznaniu. „Niewidzialna Uliczka” to miejsce szczególne na mapie Poznania. Szukać jej trzeba na Grunwaldzie przy parku Wilsona przy ul. Matejki 53. To nietypowe muzeum wprowadza odwiedzających w świat ludzi niewidomych. Przewodnikami są osoby niewidzące lub słabowidzące, więc którz lepiej jak nie Oni potrafi przybliżyć ten niewidzialny dla nas świat. Uczniowie mogli poznać specyfikę alfabetu Braille'a, zobaczyć przedmioty codziennego użytku dostosowane do potrzeb ludzi ociemniałych i niewidomych, a także doświadczyć poruszania się w całkowitej ciemności. Specjalne pomieszczenie umożliwiało percepcję otoczenia za pomocą dotyku i słuchu. W tej ciemności można nawet znaleźć się na ruchliwej ulicy i wsiąść do tramwaju po omacku, i poszukać miejsca do siedzenia, a także przeżyć symulację jazdy …. Można też rękoma zobaczyć obraz, który artyści skopiowali specjalnie dla niewidomych….  Na szczęście to tylko poruszające doświadczenie dla nas tego, z czym przyszło zmagać się na co dzień ludziom ociemniałym.

Wizyta w „Niewidzialnej Uliczce” była dla wszystkich doświadczeniem, które na długo zostaje w pamięci i pozwoli każdego dnia budzić się z wdzięcznością w sercu, za możliwość dostrzegania kształtów, kolorów, pejzaży i innych uroków świata zaraz po otwarciu oczu.

Uczniowie zostali pochwaleni za wspaniałe zachowanie, zgodną współpracę przy pieczeniu wyśmienitych ciastek. Były tak pyszne, że zapomnieliśmy je sfotografować.