Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych dużo się u nas działo.

1. W październikowej rywalizacji czytelniczej klas 2 – 8 prym wiodły klasy, które wypożyczyły w październiku najwięcej książek: 3a – 61 książek, 3b – 42 książki, 5a – 27 książek, 2b – 26 książek, 2a – 25 książek i 6b – 24 książki.
  2. Biblioteka wzbogaciła się o 25 książek, które otrzymaliśmy od naszych wiernych czytelników. Teraz tylko szybkie opracowanie i szukajcie książek na wystawce nowości.
  3. Międzynarodowa Akcja Czytelnicza „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wraz z innymi szkołami biliśmy rekord w czytaniu na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Relacja foto w osobnej zakładce i na szkolnym fb.
  4. W konkursie plastycznym klas 1-3 „Ilustrujemy wiersze M. Konopnickiej” dzieci klas młodszych miały okazję pokazać swój talent. Nagrodziliśmy najpiękniejsze prace plastyczne wykonane przez:
    • Maję Neumann z klasy 3a – I miejsce,
    • Milenę Nadzieję z klasy 1b – II miejsce,
    • Olgę Starzyńską z klasy 3a – II miejsce,
    • Jana Durowicza z klasy 2b – III miejsce,
    • Brygidę Derdas z klasy 1a – III miejsce,
    • Borysa Czubałę z klasy 2a – III miejsce.

Wyróżniliśmy prace: Antoniego Nowaka – Brzozowskiego z klasy 1b, Bruna Stroiwąsa z klasy 3a, Igora Jarycha z klasy 2a, Adama Rusinka z klasy 2a, Wojciecha Zaporowskiego z klasy 3a, Bartosza Miturę z klasy 3a, Mikołaja Adamskiego z klasy 3a, Dawida Frąckowiaka z klasy 3a, Nikitę Vozniuka z klasy 2a, Wiktorię Doroszyńską z klasy 2a, Katsiarynę Listapad z klasy 3a, Michalinę Dropik z klasy 3a, Gabrielę Stroiwąs z klasy 1b, Blankę Cwalinę z klasy 2a, Nataszę Bilińską z klasy 2b, Borysa Urbańskiego z klasy 2b, Urszulę Galusik z klasy 2b.

Wszystkie wyróżnione prace można oglądać na wystawie przy bibliotece. Relacja foto w osobnej zakładce i na szkolnym fb.