Poznańskie Dragony

W sobotę 14 maja na poznańskiej Malcie dziewczęta z klas VII i VIII brały udział w XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych Łodziach. Na smoczej łodzi w której z przodu znajdowała się głowa smoka, z tyłu jego ogon, sternik i bębniarz zasiadło 10 dzielnych reprezentantek szkoły.
W Mistrzostwach Szkół w Smoczych Łodziach wzięło udział łącznie 20 osad w dwóch kategoriach: klasy (1-6) oraz (6-8) bez podziału na płeć. Uczestniczki oprócz rywalizacji sportowej zmagały się z bardzo porywistym wiatrem. Dziewczęta walczyły dzielnie i miały silną grupę kibicującą składającą się z zawodniczek rezerwowych oraz rodziców i bliskich. Niestety do półfinału zabrakła im jedna sekunda. Z czasem 1:35 na dystansie 200 m ukończyły wyścig na 9 miejscu. Za udział zawodniczek szkoła otrzymała pamiątkową replikę srebrnego medalu z Seulu (1988 r.) Marka Łbika oraz dyplom.
Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Wszystkim kibicom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za doping.

Reprezentacja XII Mistrzostw Szkół w Smoczych Łodziach:
  1. Izabela Baranowska VIII c
  2. Krystyna Bąkowska VIII a