Projekt: Gadżety PRL-u

Uczniowie klasy 8c na lekcjach historii realizowali szkolny projekt pod hasłem: "Gadżety PRL – u". Przynosili przedmioty codziennego użytku np.: maszynki do golenia, młynki do kawy, aparaty fotograficzne, słynne kryształy, czy kasety magnetofonowe. Mogli zobaczyć również pieniądze oraz dokumenty z tego okresu. W realizację tego projektu często angażowały się całe rodziny, szczególnie najstarsi ich przedstawiciele czyli babcie i dziadkowie. Usłyszeliśmy wiele ciekawych i z perspektywy młodego pokolenia nieprawdopodobnych historii.

Bez wątpienia największą atrakcją projektu była możliwość zobaczenia na żywo Fiata 126p. Dzięki inicjatywie pana Michała Łuczaka – pasjonata motoryzacji, uczniowie mogli poczuć klimat tamtych lat na własnej skórze. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie przy słynnym „maluchu” i wejść do jego wnętrza. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu… Oskar – syn pana Michała przygotował dla nas kilka ciekawostek o początkach produkcji tego auta. Pamiętajmy, że tzw.: „maluch” jest uznawany za samochód, który zmotoryzował w tamtym okresie polskie społeczeństwo.

Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie i pasję w realizacji tego projektu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć