Tydzień z kosmosem w tle

Uczniowie klas pierwszych w drugim tygodniu maja zgłębiali tematykę kosmosu. Kosmiczną przygodę rozpoczęli w Teatrze Animacji oglądając przedstawienie pt. "Podróż nie z tej ziemi". W trakcie spektaklu młodzi widzowie obserwowali relację z misji mającej po pierwsze, ocalić to, co się da spośród zaludniających naszą planetę stworzeń, po drugie, spenetrować nieznane nam dotąd fragmenty Drogi Mlecznej, po trzecie, zagarnąć, opanować co tylko się tam napotka. Poznali również odpowiedzi na pytania: Dlaczego planety się kręcą? Bo wtedy mniej się boją. Czy grawitacja, która trzyma związane ze sobą miliony planet, jest rodzajem miłości? A także sprawdzone informacje, że za około pięć miliardów lat nastąpi smutny koniec Układu Słonecznego i, że w ogóle cały nasz Wszechświat też się kiedyś skończy. Główni bohaterowie Kret, Żółwica, Ćma i Dziecko-Przemek w bardzo realistyczny sposób zobrazowali dzieciom życie w kosmosie. Uczniowie zapamiętali bardzo dużo szczegółów, którymi dzieli się podczas warsztatów astronomicznych "Oko na gwiazdy".
Pan Patryk podczas prezentacji wyjaśniał dzieciom nazwy gwiazdozbiorów, skąd one się biorą, a także kto zajmuje się badaniem kosmicznych przestworzy. Zaprezentowane przez Pana Patryka modele rakiety i sondy kosmicznej wzbudziły w uczniach ogromną ciekawość i zachwyt. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat kosmosu, widać było, że ten temat bardzo ich wciągnął, bo pytań nie było końca. Zajęcia były bardzo interesujące dlatego z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne spotkanie z Panem Patrykiem Oko.

Wychowawczynie klas 1 - Justyna Bączyk, Danuta Zarzycka