www.sp87.poznan.pl

W krainie czarów

W dniu 20 czerwca bieżącego roku grupa uczniów z klasy 6b udała się do Teatru Cortique  w Poznaniu na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”, według pomysłu i reżyserii Anny Niedźwiedź. Było to naprawdę olbrzymie przedsięwzięcie! Na scenie pojawiło się blisko 150 artystów, występowały zarówno dzieci jak i młodzież: uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź (najmłodsi aktorzy to 6-7-latkowie), Niepublicznej Szkoły Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, jak i profesjonaliści.

„Alicja w krainie czarów” , to barwna historia o małej dziewczynce, która we śnie zbłądziła w krainie, w której wszystko jest możliwe. Alicja po dziecięcemu zachwyca się niesamowitym fantastycznym światem, do którego wpada w pogoni za Białym Królikiem. Ten dziecięcy zachwyt Krainą Dziwów powoli zmienia się w refleksje nad otaczającym światem. Alicja zaczyna odkrywać, że istnieją pytania, na które nie ma łatwej odpowiedzi, trzeba jej często szukać bardzo długo. Niesamowita przygoda, którą rozpoczyna  staje się drogą do zrozumienia świata. Dziewczynka przyjmuje od Królowej Kier zaproszenie  na partyjkę krykieta, co będzie wymagało od niej wielkiej dojrzałości i odwagi. Tym samym przekonuje się jak wiele siły kryje w sobie jej dziecięce serce. Droga, jaką przeszła Alicja, pozwala jej uwierzyć w siebie i docenić, jak ważna w życiu jest przyjaźń, serdeczność i odwaga. Nauczyła się, że poszukiwanie prawdy i sensu w dużej mierze zależy od nas samych.

Spektakl zachwycił uczniów wspaniałymi kostiumami, wyjątkową charakteryzacją, ferią barw i niewyobrażalnymi popisami taneczno-akrobatycznymi młodych artystów.

http://zsp7poznan.pl/W_krainie_czarow_.html