Witaminki dla chłopca i dziewczynki

W dniach 24.10.22r. – 28.10.22r w klasach I - III realizowany był projekt KOLOROWY TYDZIEŃ  WARZYWNO – OWOCOWY .

Głównym celem było poznanie walorów zdrowotnych  warzyw i owoców, a tym samym kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci.

Każdy dzień tygodnia miał swój kolor: Zielony, Fioletowy, Czerwony, Żółty i Pomarańczowy. Dzieci przychodziły  do szkoły „ubrane w kolory dnia”, przynosiły ze sobą owoc lub warzywo w tym kolorze. Oprócz tego uczniowie wykonywali plakaty, lapbooki, wymyślali hasła promujące zdrowe odżywianie,  układali całodniowe jadłospisy. Były także zagadki, prezentacje, pogadanki i zabawy.

Uczniowie codziennie starali się zjadać zdrową porcję warzyw i owoców w różnych postaciach. Atrakcją były przygotowywane przez nich przekąski.

Dzięki takim akcjom każdy uczeń wie, jak ważna jest zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa.

Koordynatorki
Danuta Zarzycka, Ewa Przybył