www.sp87.poznan.pl

Wycieczka do Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego

We wtorek - 7 marca, trzecie klasy wybrały się na autokarową wycieczkę do Muzeum Rolnictwa, które znajduje się  w Szreniawie.

Celem warsztatów było przybliżenie i upowszechnianie wielkanocnych tradycji i obrzędów wsi polskiej. Oglądaliśmy wystawę pisanek, wydmuszek i kraszanek z różnych stron Polski, zdobionych rozmaitymi metodami. Braliśmy udział w interaktywnym przedstawieniu wielkanocnym. Później nadszedł czas na warsztaty plastyczne, które odbywały się w pomieszczeniach XIX wiecznej stodoły folwarcznej - samodzielne ozdabianie gęsich wydmuszek przy pomocy farb akrylowych.

Ponadto na warsztaty zaproszeni zostali twórcy ludowi z różnych regionów etnograficznych kraju, którzy prezentowali swoje umiejętności i wyroby.

Następnie mieliśmy okazję obejrzeć samoloty, pojazdy, maszyny i urządzenia  używane dawniej w rolnictwie oraz mogliśmy zobaczyć przepiękne okazy zwierząt hodowlanych, zgromadzonych przy muzeum. Była to dla nas niezwykła okazja, żeby na własne oczy zobaczyć, ważącego prawie 1500 kg woła roboczego, konia pociągowego, czy małe jagniątka.

Całość zwieńczona była pokazem zastawionego stołu wielkanocnego i rozmaitych tradycji z początków XX wieku w tamtejszym pałacu.

Była to wspaniała, wielkanocna przygoda!

                                                                                                            Wychowawczynie klas trzecich

http://zsp7poznan.pl/Wycieczka_do_Muzeum_Narodowe_Rolnictwa_i_Przemyslu_Rolno-Spozywczego.html