Wycieczka do Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Czy rośliny mogą chorować? Uczniowie klas drugich zostali zaproszeni przez WIORiN oraz Poznański Oddział Centralnego Laboratorium na warsztaty zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin.

Dzieci powitała pluszowa Pani Pszczoła, która częstowała słodkościami i zaprosiła na krótki film z pasieki. Podczas zajęć uczniowie zasiali również łąkę kwietną, sadzili rośliny oraz uczestniczyli w warsztatach w laboratorium. Tam mogły na własne oczy zobaczyć jak wygląda praca przy wykrywaniu chorób oraz szkodników upraw. Dowiedziały się wiele na temat wirusów, nicieni.

Na pewno wszyscy zapamiętamy, że rośliny chorują tak jak ludzie, że pracownicy  PIORiN to lekarze roślin, którzy sprawdzają ich zdrowie, a gdy zachorują to właśnie w laboratorium bada się rośliny, aby zdiagnozować chorobę. Zdrowe rośliny to zdrowe pożywienie, a zdrowe pożywienie to zdrowi ludzie.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom uczestnictwa w obchodach Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, upominek oraz wspaniałą dekorację z nasion, która stała się ozdobą naszej sali. Była to wspaniała wycieczka.