SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dla uczniów klas I - III "UROKI ZIMY" rozstrzygnięty

Do szkolnego etapu zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy w czwartek - 8 lutego 2024 roku zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów oraz pobudzenie aktywności uczniów.

Ocenie podlegały: zgodność treści wiersza z tematem konkursu, opanowanie tekstu, dykcja, sposób interpretacji wiersza a także strój i rekwizyty. Po burzliwych obradach Jury pod przewodnictwem pani bibliotekarki Katarzyny Grund-Benlaid przyznało:

Grand Prix dla Natalii Żywickiej z klasy Ia

oraz wyłoniło zwycięzców na poszczególnych poziomach:

Klasy pierwsze

• I miejsce - Maja Krauze klasa Ia
  • II miejsce - Michalina Wieszaczewska klasa Ib
  • III miejsce - Zuzanna Grzesik klasa Ib

Klasy drugie

• I miejsce - Brygida Derdas klasa IIa

Klasy trzecie

• I miejsce - Lilianna Miś klasa IIIc
  • II miejsce ex aequo - Zuzanna Szeplik klasa III a; Grzegorz Witucki klasa IIIb
  • III miejsce ex aequo - Wiktoria Dorszyńska klasa IIIa; Zoja Biadała klasa IIIc

Gratulujemy młodym artystom imponujących występów i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorki: J. Bączyk, D. Zarzycka