O szkole

"Szkoła z Pasją" to nasza misja. Misja, którą chcemy realizować poprzez przekazywanie młodym ludziom pasji ciągłego poznawania, uczenia się i twórczego zmieniania świata. Aby tego dokonać niezbędna jest kadra nauczycieli " z pasją", którzy mają powołanie do tego aby kształtować i doskonalić młode umysły.

Dbamy o to, aby reputacja naszej szkoły opierała się na następujących wartościach:

• Poszanowania praw człowieka, tolerancji i patriotyzmie.
  • Wzajemnego zaufania pomiędzy uczniami i nauczycielami.
  • Wysokiej jakości pracy dydaktycznej i dbania o wszechstronny rozwój uczniów.
  • Ciągłego uczenia się, rozwoju i doskonalenia własnych umiejętności oraz osobowości.

Szkoła Podstawowa Nr 87 im. Stefana Żeromskiego jest kameralną poznańską szkołą położoną wśród przepięknych zielonych terenów Antoninka. Posiada 13 oddziałów szkolnych i 2 oddziały przedszkolne. Zarówno oddziały przedszkolne jak i klasy I – III mają zajęcia w wydzielonej części szkoły.

W budynku znajduje się 11 sal lekcyjnych, w tym: pracownia komputerowa i biblioteka multimedialna. Jedna z sal wyposażona jest w tablicę interaktywną, szkoła posiada również rzutniki multimedialne wykorzystywane w procesie dydaktycznym. Dla każdego ucznia przeznaczone są szafki odzieżowe usytuowane przy salach, zapewniające komfort przy rozbieraniu i ubieraniu się uczniów.

Szkoła prowadzi świetlicę. Zajęcia świetlicowe odbywają się codziennie w godzinach od 6.30 do 17.00.

Na terenie szkoły jest sklepik i stołówka oferująca dzieciom posiłki - śniadania, obiady oraz herbatę.
Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w sali gimnastycznej oraz na zmodernizowanym boisku szkolnym z nawierzchnią ze sztucznej trawy i urządzeniami sportowymi, w mini-siłowni i salce do zabaw i gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Teren wokół szkoły jest opłotowany, bezpieczny dla dzieci. Szkoła wyposażona jest w monitoring, zainstalowane są kamery wewnętrzne i zewnętrzne.

Dzieci z obwodu szkolnego klas I - III i oddziału przedszkolnego zamieszkałe powyżej 3 km, oraz dzieci klas IV-VI powyżej 4 km dowożone są nieodpłatnie busem szkolnym.
Wszyscy uczniowie objęci są stałą opieką pani pielęgniarki z Pielęgniarskiego Ośrodka Medycyny Szkolnej SPECMED.

Nasza wykwalifikowana kadra pedagogiczna organizuje ciekawe formy pracy pozwalające uczniom na poszerzanie własnych umiejętności, kreatywną pracę i własną twórczość. W kalendarzu pracy szkoły jest szeroka gama różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, realizujemy wiele programów, projektów, bierzemy udział w zawodach sportowych, wycieczkach krajoznawczych, festynach, rajdach rowerowych. Organizujemy wiele konkursów szkolnych, a także bierzemy udział w konkursach międzyszkolnych, w których odnosimy sukcesy. Mamy laureatów w Wojewódzkich Konkursach Matematycznym, Przyrodniczym i Polonistycznym, także wiele sukcesów na arenie sportowej. W ofercie zajęć dodatkowych mamy między innymi koła: matematyczne, przyrodnicze, historyczne, polonistyczne, ortograficzne, literacko-plastyczne, biblioteczne, piłki ręcznej, klub ciekawskich, zajęcia z rytmiki i języka angielskiego dla oddziału przedszkolnego. Uczniowie uczestniczą w muzycznym projekcie „Filharmonia pomysłów”. Działa również Uczniowski Klub Sportowy, w którym prowadzone są zajęcia sportowe, gra w szachy i warcaby, tenis stołowy oraz sekcja turystyczna. Dzieci klas II i III uczestniczą w zajęciach nauki pływania na basenie na Termach Maltańskich.

Na szczególną uwagę zasługują organizowane przez szkołę międzyszkolne konkursy. Od 3 lat konkurs plastyczny dla dzieci klas I – III pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka – „Dziecko to człowiek, tylko, że mały”. Już po raz piąty jesteśmy współorganizatorami projektu Mini Handball, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Volkswagen Poznań.

Szkoła propaguje zdrowy styl życia realizując programy: „Owoce w szkole”, „Szklanka mleka”, „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”, „Poznań stawia na zdrowie – profilaktyka wad postawy”, „Mamo , tato wolę wodę”. Bierzemy także udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, której głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczestniczymy również w kampanii edukacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, która ma zachęcić uczniów oraz lokalną społeczność do częstszego i regularnego spożywania warzyw, owoców i picia soków. Czynnie uczestniczyliśmy w ogólnopolskim programie „Akademia czystych rąk”, który miał za zadanie przekazać najmłodszym podstawową wiedzę z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie.

Szkoła angażuje się również w akcje charytatywne, np. „Puszka dla maluszka”, organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a także pomoc innym, np. zbiórka skarpet, czapek, szalików dla dzieci z Domu Dziecka w Górze, ucząc tym samym nasze dzieci wrażliwości na ludzką krzywdę i los drugiego człowieka.

Szkoła otrzymała certyfikaty:

• „Szkoła z klasą"
  • „Szkoła Odkrywców Talentów”
  • „Z pyrkiem bezpieczniej”
  • „Klub bezpiecznego Puchatka”
  • „Echo Poznańskiego Czerwca ’56”