www.sp87.poznan.pl

Śladami bohaterów " W pustyni i w puszczy"

Spotkanie z lekturą "W pustyni i w puszczy" klasa 6b rozpoczęła od przygotowania na lekcji języka polskiego lapbooków, czyli tematycznych książek, w których uczniowie umieścili najważniejszych informacji dotyczących państw afrykańskich. 
W ten sposób poszerzyli swą wiedzę o kontynencie, na którym rozgrywa się akcja książki H.Sienkiewicza.
Następnie na spotkanie  zaprosili pana Hassana Balę. Podzielił się on swoimi wspomnieniami, a także odpowiedział na pytania przygotowane przez żądnych wiedzy o Afryce uczniów.
Kolejnym krokiem klasy 6b była wyprawa do Palmiarni Poznańskiej, by tam poczuć klimat, pobyć wśród roślinności typowej dla regionu opisanego na stronach "W pustyni i w puszczy". Dobrze spakowani, w doskonałych nastrojach młodzi globtroterzy ruszyli w daleką podróż w tropikalny las, odwiedzając też po drodze sawannę i pustynię. Palmiarnia Poznańska przywitała ich bujną roślinnością, której zieleń pochłonęła wszystkich do reszty. W oddali słychać było: szum wody małego wodospadu, nawoływania ary błękitnej...zdawało się, że zza liści wychyli się jakaś małpka żałobniczka, lew lub słoń King. 
W pamięci zostaną  uczniom smaki mielonego owocu baobabu, kakaowca czy zapach wanilii.
Z pewnością będą oni teraz lepiej rozumieć, co przeżyli Staś i Nel - bohaterowie lektury, a do Palmiarni, jak deklarowali, jeszcze powrócą.

Joanna Zgórecka 

http://zsp7poznan.pl/Sladami_bohaterow__W_pustyni_i_w_puszczy.html