Projekt Strefa Relaksu

Z radością informujemy, że udało nam się zaaranżować w naszej szkole Strefę Relaksu - przestrzeń, która pozytywnie wpłynie na jakość odpoczynku oraz zdrowie uczniów w naszej szkole i pozwoli podnieść samoświadomość w temacie radzenia sobie w trudnych, stresujących i niekomfortowych sytuacjach.
Wierzymy, że edukacja psychologiczna oraz zapewnienie cichej przestrzeni, w której uczniowie będą mogli odpocząć, aktywnie się zrelaksować, zmniejszą poziom stresu uczniów naszej szkoły i pozwolą uniknąć zagrożeń wynikających z nadmiernych, złych emocji.

Uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli, będą poznawali techniki relaksacyjne, które następnie będą mogły wykorzystywać w stresujących dla siebie sytuacjach, a także wprowadzać do codziennego życia. Chcemy, aby uczniowie uświadomili sobie, że nie są sami ze swoimi emocjami, a problem nadmiernego stresu może dotknąć każdego.

Projekt powstał w ramach współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz organizacji humanitarnej International Rescue Committee, a także przy wsparciu finansowym Rady Rodziców.