Festyn rodzinny - przeżyjmy to jeszcze raz

Dnia 19.05.2023 r. na szkolne boisko zawitały całe rodziny. Powodem zdarzenia był FESTYN RODZINNY, który odbył się przy współpracy Rady Rodziców i grona pedagogicznego. Boisko szkolne rozbłysło kolorami, nie zabrakło balonów i dekoracji plastycznych.

Tego dnia rodzice i nauczyciele przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji. Po powitaniu zgromadzonych i otwarciu festynu przez panie wicedyrektor uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Wszyscy zgromadzeni mogli również wziąć udział w aerobiku prowadzonym przez p. Joannę Paś i uczennice z klas 7. Bardzo dynamiczny układ taneczno – akrobatyczny wzbudził duże zainteresowanie zebranych. Nie zabrakło także pokazu talentów - chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, akrobatyczne, taneczne i muzyczne, dzieląc się i odkrywając przed wszystkimi swoje pasje.

Oprócz atrakcji artystycznych można było skosztować słodkości w kawiarence, w której serwowano przepyszne ciasta i kawę oraz lemoniadę, a także popcorn, zdrową żywność. Serwowano również smakowite burgery, kiełbaskę z grilla, szaszłyki owocowe, lody i watę cukrową.

Wokół boiska poszczególne klasy ustawiły swoje stoiska, a na nich rozmaite produkty, m.in. gry, książki, zabawki, biżuterię. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko fryzjerskie, gdzie dziewczynki mogły zapleść sobie kolorowe warkoczyki. Pojawiło się też studio z tatuażami, stoisko z wyrobem biżuterii, malowaniem twarzy, balonowymi "cudakami" i loterią. Chętni mogli spróbować swoich sił w grze w badmintona oraz w przeciąganiu liny.

Jak zawsze na festynach nie mogło zabraknąć olbrzymich baniek mydlanych, które dało wiele uciechy najmłodszym, ale i starsi chętnie przypatrywali się kolorowym bańkom unoszącym się beztrosko w powietrze.

Na dzieci czekała również niespodzianka - mogły nieodpłatnie pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Radość była ogromna.

Na plac boiska zajechał także wóż strażacki i zaprzyjaźniona grupa strażaków, która chętnie odkrywała tajniki wozu i w ciekawy sposób opowiadała o swojej codziennej pracy.

Atrakcji było co niemiara, a pogoda, mimo że pochmurna, nie przeszkodziła w świetnej zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tę imprezę.

Dziękujemy firmie VW Poznań za wypożyczenie leżaków i tym samym wprowadzenie wszystkichw w lekko już wakacyjny klimat, a także strażakom z zaprzyjaźnionej z nami jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3.

Szczególne podziękowania w imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego składamy Radzie Rodziców pod przewodnictwem p. Dariusza Fasieckiego i wszystkim rodzicom, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie tego dnia. Dziękujemy za życzliwość, hojność i pomoc techniczną.