www.sp87.poznan.pl

Zajęcia warsztatowe z procesów wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych

Dnia 17.04. 2024 r. klasa 4a wzięła udział w zajęciach warsztatowych na Politechnice Poznańskiej. Zajęcia były pełne fascynujących odkryć. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wspaniałych specjalistów, każda grupa mogła zgłębić inny aspekt procesu wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych.
Pani mgr inż. Joanna Anisko poprowadziła nas przez technologię wtryskiwania. Pan mgr inż. Paweł Brzęk zaserwował nam wyjątkowy warsztat z rozciągliwości materiałów polimerowych - niezwykle inspirujące doświadczenie! Nie mogło zabraknąć pani dr inż. Moniki Knitter, która przybliżyła nam tajniki termoformowania - prawdziwe arcydzieło w formowaniu tworzyw sztucznych.
Dodatkowo, wszyscy uczestnicy mieli okazję zabrać swoje własnoręcznie wykonane wyroby do domu, co umożliwiło im eksplorację i dzielenie się nowo nabytą wiedzą z rodziną i przyjaciółmi. Dziękujemy Zakładowi Tworzyw Sztucznych, Instytutowi Technologii Materiałów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej za serdeczne przyjęcie i możliwość zagłębienia się w świat procesów wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych.
Dziękujemy również Pani Peczyńskiej za starania w skontaktowaniu nas z Zakładem Tworzyw Sztucznych. Dzięki Pani pośrednictwu nasza klasa miała możliwość uczestniczyć w niezwykle inspirujących warsztatach, które z pewnością zapadną nam w pamięci na długo. Polecamy te zajęcia wszystkim głodnym wiedzy - to prawdziwa uczta dla umysłu!

Opiekunowie: Joanna Paś, Piotr Wojciński

http://zsp7poznan.pl/Zajecia_warsztatowe_z_procesow_wytwarzania_wyrobow_z_tworzyw_sztucznych.html