www.sp87.poznan.pl

Palmy, mazurki i baranki - wielkanocne warsztaty w Szamocinie

7 kwietnia 2022 roku uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Szamocin, gdzie wzięli udział w świątecznych warsztatach. W klimat wielkanocny wprowadził dzieci gospodarz tego miejsca, który szczegółowo opowiedział  jakie prace wykonają dzieci, żeby stworzyć dekorację do wielkanocnego koszyczka i na stół wielkanocny.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i rozpoczęli kolejno wykonywanie swoich zadań. W trakcie warsztatów uczniowie wykonywali wielkanocnego baranka, zajączka bądź kurczaczka z masła. Gotowe zwierzaczki z masła trafiły do koszyczków, aby w trakcie świąt zagościć na wielkanocnym stole. Kolejno z przygotowanego ciasta każdy ,,wyciął" mazurka w kształcie jajka, którego po upieczeniu ozdobił przygotowanymi bakaliami. Uczniowie ozdabiali również, pod czujnym okiem pań, palmy wielkanocne. Możliwość własnoręcznego wykonania atrakcyjnej ozdoby była dla dzieci źródłem ogromnej satysfakcji.  Po wykonaniu wszystkich prac dzieci mogły spróbować przepysznych, domowych wypieków a następnie miały możliwość wejścia do stajni, gdzie zobaczyły konie i wysłuchały ciekawych opowieści o tych zwierzętach.  

Warsztaty wielkanocne to znakomita okazja do pokazania dzieciom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę.

Pełni wrażeń i bogatsi o nowe umiejętności i wiedzę, wycieczkowicze wrócili do szkoły z przekonaniem, że  to był udany dzień.

Wychowawczynie klas drugich

 

 

 

http://zsp7poznan.pl/Wycieczka_klas_II_do_Szamocina.html