www.sp87.poznan.pl
Wycieczka klas drugich na warsztaty wielkanocne – Art. Zagroda, Dymaczewo

W piątek, 11 kwietnia 2025 r; uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Art. Zagrody w Dymaczewie. Celem wyjazdu były wielkanocne warsztaty edukacyjne, które pozwoliły dzieciom twórczo przygotować się do zbliżających się świąt.
W trakcie dnia uczniowie wzięli udział w trzech rodzajach warsztatów:
Warsztatach piekarniczych, podczas których dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto, wypiekały tradycyjne babki wielkanocne oraz dekorowały mazurki. W pracowni unosił się zapach świeżo pieczonych ciast, a radość z własnoręcznie przygotowanych słodkości była ogromna!
Warsztatach stolarskich, gdzie uczniowie składali drewniane zajączki wielkanocne, a następnie je malowali. Praca z drewnem dała dzieciom mnóstwo satysfakcji i pozwoliła rozwinąć zdolności manualne.
Warsztatach plastycznych, na których malowały bawełniane torby farbami do tkanin. Każda torba była niepowtarzalna – dzieci mogły puścić wodze fantazji i ozdobić je według własnego pomysłu.
Dodatkowo, uczestnicy warsztatów mieli okazję wziąć udział w rozmowie o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Dowiedzieli się m.in., skąd wzięły się pisanki, jak dawniej obchodzono Święta Wielkanocne i co symbolizują poszczególne potrawy w koszyczku.
Każde dziecko wróciło z wycieczki: z samodzielnie wykonaną babką, ozdobionym mazurkiem, pomalowanym zajączkiem oraz torbą z unikatowym wzorem. Oprócz pięknych pamiątek, dzieci zabrały ze sobą mnóstwo nowych doświadczeń, praktycznych umiejętności i wiedzy o tradycjach wielkanocnych.
Wycieczka była pełna radości, uśmiechu i twórczej zabawy. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, dumni ze swoich prac i zainspirowani do dalszego poznawania polskich tradycji.
To był dzień, który na długo zostanie w ich pamięci!
Wychowawczynie klas drugich
Justyna Bączyk, Danuta Zarzycka
Czytaj również:
Życzenia wielkanocne
Brąz z charakterem – ZSP 7 na podium!
Drużynowe Biegi Przełajowe Bronisława Szwarca – Sukcesy Naszych Uczniów!
Wybitni XIX w. Wielkopolanie
Duchy z Wielkopolski
Szkolne obchody 1000 rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego
Królewny i rycerze z IVb
Poznańskie legendy
Wręczenie nagród za najciekawszy strój karnawałowy
Klasy pierwsze w Poznańskim Muzeum Pyry