Jesienne mandale - wyniki konkursu

W listopadzie świetlica szkolna ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Jesienne Mandale”. Celem konkursu  było pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia, koncentracji uwagi i kształtowanie  zdolności manualnych.

Podstawowy wzór mandali to koło z zaznaczonym centralnym punktem. Zadaniem dzieci było stworzenie kompozycji inspirowanych wyobraźnią, których motywem przewodnim  było piękno jesiennej przyrody wraz z bogactwem jej barw, kształtów. Uczestnicy wykazali się twórczym potencjałem.  Uczniowie tworzyli tęczowe rozety z wykorzystaniem kredek, farb, plasteliny, bibuły. W tajemniczych barwnych kręgach dzieci umieszczały także charakterystyczne dla tej pory roku  przedmioty, rośliny oraz zwierzęta.

Na konkurs wpłynęło 27 prac wyróżniających się estetycznym wykonaniem i różnorodnością . Jury, po burzliwej dyskusji, wybrało następujących laureatów:

1 miejsce – Krystyna Bąkowska IIA

2 miejsce- Helena Bąkowska IIIB