Krótkofalowcy z wizytą poznańskiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu z racji podpisanego z Zespołem Szkół Odzieżowych w Poznaniu porozumienia o współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży, objęła patronatem przeprowadzoną przez klub SP3PGR na falach krótkich (80, 40 i 20 m) akcję dyplomową zatytułowaną "Święto TOAW", gdyż klub prowadzi w każdy czwartek również zajęcia na terenie ZSO.

W czasie akcji przeprowadzono 229 łączności z 19 krajami i zgodnie z jej regulaminem za przeprowadzone ze stacją SN0TOAW co najmniej 3 łączności lub nasłuchy - dla stacji krajowych bądź co najmniej 2 łączności lub nasłuchy - dla stacji zagranicznych 27 uczestników akcji z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Litwy i Anglii zostanie uhonorowanych okolicznościowymi Dyplomami Laureata.

W poniedziałek, 9 listopada Wojskowy Komendant Uzupełnień w Poznaniu Pan ppłk Ryszard Grześkowiak zaprosił do siebie grupę uczniów, którzy w czasie akcji pełnili rolę operatora klubowej stacji radiowej, aby osobiście im podziękować za wykazaną inicjatywę uświetniającą tegoroczne obchody Święta TOAW i wręczyć dyplomy wraz z okolicznościowymi upominkami. Uczniom towarzyszył nasz opiekun Pan Jacek Behrendt pełniący funkcję tzw. Award Managera, który na miejscu wraz z Panem Komendantem podpisał okolicznościowe dyplomy dla wszystkich laureatów akcji.