Program MEN: KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Cele programu:

• Wzbogacenie ofert bibliotek szkolnych o atrakcyjne dla uczniów książki
  • Promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych
  • Urozmaicenie realizacji programów nauczania poprzez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych
  • Rozwijanie samorządności uczniowskiej przez umożliwienie uczniom wpływania na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej
  • Rozwijanie współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi oraz pedagogicznymi.

W związku z realizacją programu, biblioteka szkolna zorganizowała w październiku plebiscyt „Książkowe przeboje”. Plebiscyt kierowany był do uczniów klas IV – VI. Wzięło w nim udział 72 uczniów, którzy oddali swoje głosy na książki, które chcieliby znaleźć na półkach biblioteki. Uczniowie klas młodszych mieli możliwość  wzięcia udziału w plastycznym konkursie bibliotecznym „Moja ulubiona książka”.

Po analizie propozycji uczniów i potrzeb szkoły zamówiono wiele atrakcyjnych książek dla różnych grup wiekowych. Nie zapomniano też o nowych tytułach lektur, których brakuje w bibliotece.

Mamy już nowe książki, zakupione dla biblioteki szkolnej w związku z udziałem szkoły w Programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”.

Teraz jeszcze chwila na wpisanie książek do głównej księgi inwentarzowej biblioteki i już można wypożyczać.

Pliki do pobrania: