Promocja zdrowia z WSSE w Poznaniu

Dnia 05.02.2024 r. uczniowie kl. VI i VII wzięli udział w realizacji projektu „Promocja zdrowia z WSSE w Poznaniu”. W ramach tego projektu odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dla uczniów:

• kl. VI – „Kupuj z głową” – etykieta – źródło informacji o produkcie. Uczniowie dowiedzieli się jak należy czytać etykiety oraz czym kierować się przy wyborze produktów żywnościowych.
  • kl. VII – „Żyję bez dymka” – profilaktyka palenia tytoniu i używania nowatorskich wyrobów tytoniowych. Młodzież nie tylko wysłuchała informacji na temat szkodliwości wyrobów tytoniowych, mechanizmu uzależnienia, ale też o wpływie ich na rozwój i funkcjonowanie organizmu.

Zajęcia były bardzo ciekawe i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Maria Borkowska