www.sp87.poznan.pl
Wycieczka do Wrocławia

W dniach 03.06.2025 roku z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy 4a i 5a oraz 6 brali udział w wycieczce do Wrocławia. Wyprawa miała na celu poznanie atrakcji stolicy Dolnego Śląska miasta trzeciego co do wielkości w Polsce.
Jedną z najpopularniejszych atrakcji tego miasta są „WROCŁAWSKIE KRASNALE”, których wokół centrum ukrytych jest ponad 800. Naszym uczniom udało się odnaleźć około 50. Zwiedziliśmy też popularne wśród turystów Stare Miasto, gdzie w otoczeniu starych, urokliwych kamienic rozstawiono mnóstwo kramów, na których uczniowie znaleźli dla siebie pamiątki.
Spacerując uliczkami Starego Miasta mieliśmy okazję zobaczyć pozostałość po altarystach - dwie zabytkowe kamieniczki połączone arkadą o wdzięcznej nazwie Jaś i Małgosia. Byliśmy też przed budynkiem jednej z najważniejszych i najdłużej działających instytucji kultury w Polsce - Ossolineum, które jest właścicielem rękopisów czołowych polskich pisarzy i poetów: Mickiewicza, Słowackiego, Asnyka, Sienkiewicza, Kasprowicza, Reymonta, Różewicza i naszego patrona Szkoły – Żeromskiego. Mogliśmy dowiedzieć się, że Wrocław położony nad Odrą posiada rozbudowany system kanałów i połączeń wodnych dzięki czemu został nazwany „Wenecją Północy”.
Nie mogliśmy sobie odmówić rejsu statkiem pasażerskim z Ostrowa Tumskiego do ZOO, które jest najstarszym i największym polskim ogrodem zoologicznym. Posiada 10000 zwierząt. Byliśmy też w nowoczesnym, imponującym, krytym kompleksie ‘Afrykarium’, które nazywa się 4 cudem świata zoologicznego, bo jest jedynym takim w Europie, a 3 inne, które wyprzedzają nasze „Afrykarium” znajdują się w Stanach Zjednoczonych.
Wracając z ZOO mogliśmy obejrzeć żelbetonowy cud wpisany na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO – to Centennial Hall – Halę Kongresową. Na pożegnanie z Wrocławiem obejrzeliśmy multimedialną fontannę otoczoną pięknymi parkami i zjedliśmy pyszne lody.
W drodze był czas na mały relaks na placu zabaw, przy przydrożnych parkingach.
Czas spędzony w gronie przyjaciół, koleżanek i kolegów był nieocenionym momentem, aby zacieśnić więzy i oderwać się od szkolnej gonitwy i na chwilę zapomnieć o codziennej rutynie.
Klasy były pod opieką wychowawczyń: P. Joanny Paś – głównej organizatorki tego pięknego wydarzenia oraz P. Marzeny Dudy – Hyżorek i P. Barbaray Zonkó
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tej wycieczki.
Joanna Paś, Marzena Duda – Hyżorek , Barbara Zonkó
Czytaj również:
Wakacyjne Warsztaty Twórcze - zaproszenie
Dzień Dziecka w klasach drugich!
Warsztaty kulinarne w pizzerii
Ostatnia wycieczka klas 8
Rowerowa Stolica Polski 2025 - zapraszamy do udziału
Apel podsumowujący szkolne obchody 1000 – lecia koronacji Bolesława Chrobrego
Wizyta klas pierwszych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
Konstytucja 3 Maja
Nowe piłki do koszykówki już w naszej szkole!
II Forum Wolontariatu Szkolnego