Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w Kinie Helios

Dnia 10 marca uczniowie klasy 7b udali się z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny do kina Helios na film familijny.  Przed seansem filmowym Pani prelegentka wprowadziła uczniów w tematykę tego dzieła zwracając uwagę na pewne motywy komedii romantycznej. W filmie przedstawiona została historia chłopca, który zmienił swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania i wraz z rodziną przeniósł się do innego miasta. W nowej szkole, główny bohater Adam, poznał Ewę, którą się zauroczył. Wkrótce nastolatkowie zaczęli spędzać ze sobą dużo czasu. Dziewczyna uczyła go grać w piłkę nożną i razem wyczekiwali wspólnej wycieczki klasowej. Sprawy zaczęły się jednak komplikować, gdy mama Adama w tajemnicy przed nim zaprasza na jego urodziny dawną przyjaciółkę syna. Molly chętnie przyjmuje zaproszenie i pojawia się z prezentem w postaci własnoręcznie uszytego serca. Opowieść ta pokazuje dylematy związane z pierwszymi szkolnymi zauroczeniami i przyjaźniami, które stają się czymś więcej.
Wyjście do kina stało się okazją do wspólnego spędzenia czasu i zacieśniania więzi koleżeńskich.

Barbara Zonkó